#NowaPiątka rusza w Podlasie – 20 marca odwiedzi Krynki

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski zainaugurował w Białymstoku akcję #NowaPiątka. Ma ona promować nowe pomysły rządu: „Emerytura Plus”, „Niższy Pit”, „Bez Pit dla młodych”, „500 plus” i „Połączenia lokalne”. Propozycje te zmierzają do poprawy jakości życia polskich rodzin bez względu na miejsce zamieszkania czy pozycję społeczną. W pierwszą trasę informacyjną wojewoda podlaski ruszył świeżo oklejonym busem do Supraśla.

Podobnie jak w całym kraju, również w województwie podlaskim, propozycje z tzw. Nowej Piątki będą promowane podczas wizyt busa w różnych miejscowościach w regionie.

„Mamy zamiar, aby jak najszerzej dotrzeć do mieszkańców naszego województwa, a będziemy udawać się do miast, miasteczek, gmin, tych, które tworzą nasze województwo. Zamiar może jest ambitny, być może uda nam się dotrzeć do wszystkich 118 gmin” – wojewoda podlaski powiedział dziennikarzom na breifingu inaugurującym akcję na Podlasiu.

W ramach akcji mieszkańcy naszego regionu mogą zapoznać się z materiałami informacyjnymi. „Na razie planujemy tę akcję prowadzić do końca kwietnia, choć nie wykluczam, że będziemy ją kontynuować” – poinformował wojewoda.

W najbliższą środę, 20 marca, bus odwiedzi Krynki.

Więcej informacji na stronie: https://www.bialystok.uw.gov.pl/Aktualnosci/18.03.2019+NowaPiatka+rusza+w+Podlasie.htm